ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Štafeta v podnikaní

2019-10-08 09:15:11 | kategória Vedenie firmy
 Štafeta v podnikaní

Pripravujete sa predať, alebo naopak prijať štafetu v rodinnom podnikaní? Čaká vašu firmu generačná obmena? Chystáte sa vliať do firemných žíl mladú krv? V takom prípade musíte presne vedieť, ako na to.

V súčasnej dobe skutočne veľmi často pozorujem, že tí odvážni tridsiatnici, ktorí si po revolúcii založili vlastné podnikanie, uvažujú o tom, že svoje podnikanie posunú na vyššiu úroveň. Rozmýšľajú nad tým, že svoje takmer tridsaťročné dieťa s priezviskom s. r. o. posunú svojim nasledovníkom a tí naň budú dozerať z bezpečnej diaľky.

Niektorí (tí prezieravejší) sa nechajú prehovoriť na to, aby začali písať svoje „pamäte“, alebo po našom, svoj klobúk, a to ešte skôr, než z firmy odídu. Vďaka tomu ich nasledovník nemusí nanovo objavovať veci dávno objavené. Ale sú aj takí, ktorí sa prehovoriť nedajú. Možno ste už počuli niekoho povedať, že prvá generácia si to vo firme „odmaká“, kým tá druhá či tretia si to len „užíva“ a kvôli tomu firmu rozloží. A keďže väčšina slovenských firiem je prvogeneračných, je dobré dávať si na to pozor.

Výhodou vždy je, keď má existujúca spoločnosť zavedený systém so zaveseným Org Boardom na chodbe, štatistikami na stenách, spísanými klobúkmi, zavedenou komunikačnou centrálou a v neposlednom rade so zavedeným a používaným trojkošovým systémom na každom stole pracovníkov. Vtedy je odovzdanie štafety vcelku jednoduché, lebo ruka v ruke s ňou idú aj pravidlá a nasledovník len plynule pokračuje. Prevziať dobre zorganizovanú firmu je skutočne za odmenu: to jediné, čo je potrebné urobiť, je iba konať tak, ako konal váš predchodca a dodržiavať systém.

Ak sa toto odovzdanie deje bez hore uvedených pomôcok, je to pre zakladateľa aj nasledovníka ťažšie. Chce to viac úsilia, viac vrások na čele a viac sivých vlasov. Isté je vždy aj to, že tí nasledovníci a to buď deti, alebo výkonní riaditelia, ktorí chcú túto štafetu prebrať, majú vlastný rozum a vlastné názory, čo sa zakladateľovi nemusí vždy páčiť. Táto rozdielnosť názorov môže spôsobovať nielen zbytočné trenice, ale existuje tu aj omnoho väčšie riziko. Noví riaditelia môžu nedopatrením alebo náhodou zmeniť niečo, čo je pre firmu kľúčové. Novinky sa zavádzať musia, ale ak nový manažment nemá absolútne jasno v tom, čo robí firmu firmou, ich veľké zlepšenie môže viesť ku kolapsu.

Najlepšou cestou je zladiť týchto rozdielnych ľudí na jednu vlnu a to sa u nás v HCA dá. Studijny program Professional pripraví majiteľa na odovzdanie firmy a nasledovníka na jej prijatie. Zárukou programu je hlavne to, že v prípade, ak majiteľ už počas našich spoločných rokov spolupráce niektorými seminármi prešiel a vyberie si u nás ešte nejaké špeciality, tak nasledovník týmto programom získa počas jedného roku komplexné vzdelanie na profesionálne riadenie firmy. A všetci budú spokojní. Teším sa na vás čo najskôr!

 Autor článku: Viera Lišková

Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,